Comenius

W Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie jest realizowany projekt europejski Comenius pt. "Objazd Europy z Jules Verne i naszymi przyjaciółmi partnerami". Projekt realizowany jest w języku francuskim, czas jego realizacji przewidziany jest na 2 lata (2013-2015), uczestnikami projektu są uczniowie i nauczyciele.

Głównym celem projektu jest pogłębianie wiedzy o kulturach i językach krajów partnerskich, a także kształtowanie postaw otwartości i tolerancji wobec obcych kultur, rozwijanie umiejętności rozumienia otaczającego świata, kreowanie krytycznego myślenia. W trakcie prac nad projektem uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami będą odkrywali podobieństwa i różnice między krajami, co pozwoli wzmocnić ich poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej. W czasie realizacji projektu odwiedzimy szkoły partnerskie, poznamy dziedzictwo lokalne i regionalne naszych partnerów. Nauczyciele naszej szkoły będą mogli porównać i wymienić swoje doświadczenia pedagogiczne, co przełoży się niewątpliwie na jakość kształcenia. Uważamy, że wymiana młodzieży to doskonały sposób, aby rozwijać zainteresowania młodych ludzi, zachęcić ich do systematycznej nauki, doskonalić ich umiejętności językowe. Niewątpliwie udział w takim projekcie będzie także okazją do nawiązania międzynarodowych przyjaźni.
Szkoły partnerskie:
1. CEIP. Asdrubal – Lo Campano– Cartagena – Hiszpania
2. Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Diákotthon- Szeged- Węgry
3. Agrupamento de Escolas de Colmeias -Colmeias- Leiria- Portugalia
4. Hüdaverdi Aydin Ortaokulu- Yalova-Turcja
5. Základná škola kniežaťa Pribinu - Nitra-Słowacja

Ankiety podsumowujące projekt Comenius

Ankieta dla nauczycieli

Ankieta dla uczniów

Podsumowanie projektu Comenius!

24.06.2015r. w Gimnazjum nr 1 odbyło się podsumowanie dwuletniego udziału naszej szkoły w międzynarodowym francuskojęzycznym projekcie programu ,,Comenius'' noszącym tytuł OBJAZD EUROPY Z JULIUSZEM VERNE I NASZYMI PRZYJACIÓŁMI PARTNERAMI. W gronie zaproszonych gości byli nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionych konińskich szkół, a także uczniowie i rodzice goszczący w swoich domach w październiku 2014r. młodzież z partnerskich szkół projektu.

Podsumowanie projektu Comenius!

W środę 24 czerwca o godz. 13.00 w sali nr 1 odbędzie się podsumowanie wielostronnego projektu partnerskiego Comenius ,,Objazd Europy z Juliuszem Verne i naszymi przyjaciółmi partnerami”, który  realizowany jest od dwóch lat w naszej szkole.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych  uczniów i rodziców!

 

Turcja

W ramach europejskiego projektu Comenius, który realizowany jest w naszej szkoły,  2 uczennice  i 3  nauczycieli  wyjechało  pod koniec maja  do Turcji.

Tym razem  spotkanie zorganizowała szkoła Hüdaverdi Aydin Ortaokulu w Yalova.  Uczestnicy wycieczki  mieli możliwość poznania systemu nauczania i funkcjonowania szkolnictwa w tym kraju. Zwiedzili Stambuł – największe i najbardziej zaludnione miasto Turcji  rozciągające  się po obu stronach cieśniny Bosfor, które obfituje w cenne  zabytki  takie jak :Hagia Sofia z VI w., Błękitny Maczet, Nowy Meczet, Obelisk Teodozjusza, Bazar.

Czas na Turcję

24 maja grupa nauczycieli i uczniów  naszego gimnazjum wyjeżdża do Turcji do partnerskiej szkoły w Yalova. Wyjazd ten kończy dwuletni udział naszej szkoły w międzynarodowym projekcie COMENIUS. Czekamy na relację i zdjęcia.

Strony