Biblioteka

GODZINY OTWARCIA PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 8.00- 16.00

Księgozbiór biblioteki liczy ok. 8 000 woluminów. Udostępniamy czytelnikom lektury, książki popularno-naukowe, literaturę piękną oraz literaturę metodyczną dla nauczycieli.
W czytelni znajdziecie czasopisma takie jak: Victor Gimnazjalista, Przegląd Koniński, Przyroda Polska, Aura.
Nasi użytkownicy mają ponadto do dyspozycji 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarki i skaner.
Pracownicy biblioteki udzielają fachowych porad z zakresu wyszukiwania i gromadzenia informacji, sporządzania bibliografii .

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

My również obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania !

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony  29 września został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci i młodzież ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Czytanie  na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię dzieci.

Młodzież naszego gimnazjum także włączyła  się w obchody tego dnia.

Zakończyliśmy realizację projektu czytelniczego ,,Starsi czytają młodszym ”!

W czwartek 13 czerwca br. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach akcji ,, Starsi czytają młodszym ” prowadzonej przez biblioteki szkolne Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Celem projektu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,rozwijanie umiejętności uważnego słuchania oraz motywowanie uczniów do intensywnej nauki czytania.

Ósme spotkanie w ramach akcji "Starsi czytają młodszym" już za nami !

W czwartek 25 maja  br. uczennice naszej szkoły odwiedziły ponownie  młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1

w Koninie. Było to już ósme spotkanie w ramach projektu czytelniczego realizowanego przez biblioteki szkolne.

Gimnazjalistki zapoznały  dzieci z  legendą  o dzielnym szewczyku , który uwolnił Kraków od groźnego smoka (,,O smoku wawelskim ”).

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również baśni braci Grimm  pt. „ Jaś i Małgosia ” opowiadającej o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez ojca spotkały złą czarownicę.

Nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Detektywistycznym w Centrum Szkoleniowym Wiedza

Uczniowie kl. III C i A  wraz z opiekunem p. A. Świtalską wzięli udział 27 maja br. w Turnieju Detektywistycznym w Centrum Szkoleniowym Wiedza. Turniej pt.,,Dziwny przypadek lorda McCawley'a przygotował i poprowadził  Dariusz Rekosz -  autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży,laureat konkursu Kryminał Gdański za książkę "Tajemnica Neptuna”.

My również świętowaliśmy

Dnia 23 kwietnia  obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

   Z okazji tego święta biblioteka szkolna zorganizowała w czytelni szkolnej  wystawę poświęconą historii pióra i książki. Odbył się również konkurs sprawdzający znajomość terminów związanych z książką.

Strony