Biblioteka

GODZINY OTWARCIA PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 8.00- 16.00

Księgozbiór biblioteki liczy ok. 8 000 woluminów. Udostępniamy czytelnikom lektury, książki popularno-naukowe, literaturę piękną oraz literaturę metodyczną dla nauczycieli.
W czytelni znajdziecie czasopisma takie jak: Victor Gimnazjalista, Przegląd Koniński, Przyroda Polska, Aura.
Nasi użytkownicy mają ponadto do dyspozycji 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, drukarki i skaner.
Pracownicy biblioteki udzielają fachowych porad z zakresu wyszukiwania i gromadzenia informacji, sporządzania bibliografii .

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Kolejne spotkanie w ramach projektu ,,Starsi czytają młodszym” już za nami!

W czwartek 11 stycznia 2018 r. uczennice gimnazjum kolejny raz spotkały się  z dziećmi  z kl. II a  ze SP1.

Dziewczyny przeczytały młodszym kolegom utwór Z. Staneckiej i M. Oklejak pt.,,Basia i biblioteka”.

Projekty czytelnicze w bibliotece – podsumowanie

Od września do grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły realizowali  projekty czytelnicze korzystając z książek zakupionych  do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Uwaga uczniowie i rodzice !

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej , które zostały wzbogacone o nowości wydawnicze zakupione ze środków otrzymanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ, CZYLI SLEEVFACE W BIBLIOTECE

Chcąc zachęcić uczniów do korzystania z  nowego  księgozbioru w bibliotece szkolnej , zaproponowałam im udział w  projekcie Sleeveface. Jest to bardzo popularna w ostatnich latach forma pracy i zabawy z książką.

W projekcie  uczestniczyło 21 uczniów ,  którzy  zostali sfotografowani z okładką książki będącą  nowością wydawniczą.

Czym jest sleeveface?

LIST OTWARTY DO RODZICÓW ,, Dlaczego warto czytać książki ”

Szanowni Państwo!

Mając na uwadze wszechstronny rozwój Waszych dzieci oraz wzrost negatywnych wpływów w ich otoczeniu (telewizja, gry komputerowe), pragniemy zjednoczyć nasze wysiłki i oddziaływania na nie, tak aby uchronić je przed niepożądanymi doświadczeniami, stratą cennego dla ich rozwoju czasu, przed bierną i bezmyślną konsumpcją treści medialnych. Uważamy , że książka może być dobrą alternatywą spędzania wolnego czasu oraz nauki , nie wymaga dodatkowych nakładów - można ją wypożyczyć w bibliotece szkolnej, publicznej lub miejskiej.

Strony