Sport

I i III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych !

 29 września 2017r. odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do przebiegnięcia dystans 1 km.

W pierwszej kolejności wystartowali chłopcy. Po pierwszej zmianie byliśmy w czołówce, a po drugiej wyszliśmy na 1 miejsce i tak było już do końca biegu.

Chłopcy awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu.

Po chłopcach pobiegła sztafeta dziewcząt, która dobrze poradziła sobie z przeciwniczkami. Po zaciętej rywalizacji i ogromnych emocjach sztafeta dziewcząt uplasowała się na 3 miejscu.

Kacper Nalewski – Wicemistrzem Wielkopolski w biegu na 110m ppł.

7 czerwca br. odbył się Finał Wojewódzki XVIII Gimnazjady w Indywidualnej Lekkiej Atletyce.
Zawody odbyły się na Stadionie Olimpii w Poznaniu. Reprezentant naszej szkoły Kacper Nalewski
już w pierwszej konkurencji dostarczył nam najwięcej emocji na najwyższym poziomie. Na swoim 
koronnym dystansie- biegu na 110m ppł. zajął II miejsce zostając Wicemistrzem województwa 
wielkopolskiego. Kacper w tym biegu uzyskał wynik 17.52s. tym samym pobijając swój rekord życiowy z zeszłego roku 18.66s. Pozostali nasi reprezentanci startowali: Maksym Mikołajczyk

ZŁOTO W AEROBIKU GRUPOWYM DLA GIMNAZJUM NR 1 !!!

17 marca br. w konińskiej hali Rondo odbyła się XII edycja wielkopolskich mistrzostw młodzieży szkolnej w aerobiku. To mistrzostwa Konina, a jednocześnie eliminacje strefy północno - wschodniej Wielkopolski.

Swoje umiejętności pokazały reprezentacje z 20 szkół: 8 podstawowych, 8 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalne. Wystąpiło około 250 zawodników. Wśród nich byliśmy również i my – Gimnazjum nr 1.

Ogromny sukces naszych szczypiornistów!!!

  25 listopada br. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Konina odbyły się zawody z piłki ręcznej chłopców. Pierwszy mecz zagraliśmy z Gim- 5. Nasi szczypiorniści zaprezentowali świetną formę, już od pierwszej minuty narzucając tempo gry, gładko pokonując rywali 6:0, awansując do półfinału. W meczu z Gim-3 chłopcy grali z ogromnym zaangażowaniem walcząc o każdą piłkę.

Finał wojewódzki w pływaniu!

   7 listopada 2016r. odbył się finał wojewódzki w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Chłopcy pierwszy raz awansowali do finału wojewódzkiego w Poznaniu. Reprezentanci naszej szkoły startowali w pływaniu indywidualnym oraz w sztafecie. Wyniki jakie osiągnęli dały nam wysokie 19 miejsce na 45 szkół.

Szkołę reprezentowali: Jakub Fic, Szymon Świerczek, Błażej Kobyliński, Antoni Kurkiewicz, Kacper Lenarczyk, Paweł Wawrzyniak, Jakub Mądrowski,Albert Kania, Adrian Ostrowski.

                                                          Gratulujemy!!!

Strony