Drzwi otwarte - tak było ...

O godzinie 11.00 Dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie – Pani Małgorzata Koziarska-Sip powitała przybyłych gości i przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły. W przyszłym roku szkolnym zostaną utworzone kolejne klasy artystyczne: "Teatr i taniec", "Ze sztuką przez życie."

Swoje umiejętności zaprezentowali zdobywcy III miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski w Aerobiku Grupowym oraz trzy świetne wokalistki Sara Szukalska, Karolina Nalewska i Julia Wlazły.

Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie I i II klas, wspomagani przez nauczyciela muzyki pana Pawła Andrzejewskiego. Swoje utwory zaprezentował nasz utalentowany uczeń, znany w konińskim środowisku raperskim Filip Balcerczak. Jego występ nagrodzony został rzęsistymi brawami słuchaczy. Filip bisował kilkakrotnie.

Odwiedzający mogli zapoznać się z osiągnięciami naszych uczniów m.in. sportowymi (III miejsce w konkursie na Najbardziej Usportowioną Szkołę Miasta Konina, II miejsce w unihokeju w mistrzostwach Miasta Konina, III miejsce w unihokeju w mistrzostwach rejonu konińskiego, III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w mistrzostwach Miasta Konina), historycznymi (I miejsce w Wielkopolskim Konkursie Historycznym "Marszałek Józef Piłsudski")

Uczniowie klasy artystycznej przygotowali Gimnazjalne "Śniadanie na trawie", podczas którego odwiedzający mogli obejrzeć prace plastyczne i fotograficzne naszych uczniów.

Rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami.

Nasi gimnazjaliści przygotowali dla młodszych kolegów  prezentacje tematyczne. W pracowni matematycznej uczyli, jak posługiwać się tablicą interaktywną, w sali biologicznej prowadzono obserwacje mikroskopowe tkanek roślinnych i zwierzęcych oraz obserwacje makroskopowe skrzydeł motyla i trzmiela, w pracowni fizycznej przeprowadzono doświadczenia fizyczno-chemiczne z elektrostatyki, optyki. Z kolei w salach języka polskiego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności teatralne oraz wokalno-muzyczne (gra na perkusji, saksofonie, gitarze).

Nauczyciele języków obcych zaprezentowali innowacyjną metodę nauczania: "stacje naukowe". Zwiedzający mogli wziąć udział w przykładowej lekcji języka obcego przygotowanej przez naszych uczniów.

Zarówno uczniowie, jak ich rodzice mogli zagrać z nauczycielami i gimnazjalistami w gry zespołowe: siatkówkę, koszykówkę, unihokeja, tenisa stołowego czy badmintona. 

Na zakończenie w miłej i przyjemnej atmosferze wszyscy zwiedzający zostali zaproszeni na poczęstunek przy kawie i herbacie. Atmosfera była tak wspaniała, że nasza przyszła uczennica odważyła się na swój artystyczny występ.

Wśród gości znaleźli się absolwenci naszego Gimnazjum, m.in. tegoroczni maturzyści, którzy zmotywowali nas do dalszej pracy, stwierdzając, że w Gimnazjum Nr 1 spędzili najlepsze lata swojego życia szkolnego.