Konkursy

I miejsce w Rejonowej Olimpiadzie PCK.

 W grudniu 2017r. odbyła się Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczeń naszej szkoły Wiktor Olszewski zajął I miejsce awansując do etapu wojewódzkiego.

                                                                                                                      

                                                                                                                     Gratulujemy.

FOX i KANGUR nagrody wręczone

Z uwagi na odniesiony sukces, pięciu uczniów naszej szkoły zostało zaproszonych i 12 czerwca reprezentowało Gimnazjum Nr 1 na uroczystości podsumowania tegorocznych edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur'' i Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ,,Fox''.
Wiktor Olszewski z kl. II A oraz Jakub Borowiecki z kl. I D uzyskali wynik bardzo dobry w konkursie ,,Fox''.
W konkursie ,,Kangur" wynik bardzo dobry uzyskał Nikodem Nachowiak z kl. I D, a wyróżnienie otrzymali: Wojciech Tomicki z kl II D i Krzysztof Ładecki z kl. II D.

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

28 kwietnia 2017r odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego „Stacje zadaniowe”. Metoda stacji zadaniowych umożliwia uczniom zdobywanie i sprawdzanie swojej wiedzy przez doświadczenie. Uczniowie, pracując w grupach, wykonują zadania przygotowane przez nauczyciela na różnych stanowiskach (stacjach).

W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny na poziomie klas drugich oraz trzecich.

A o to wyniki:

 

Klasy III:
1 miejsce: IIId (Anastazja Karolewska, Mateusz Rybicki, Ewa Ciesielska)

Mamy II miejsce

 8 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii. Uczniowie reprezentujący Gimnazjum Nr 1 (Dorian Jarek -kl. IIIA, Dawid Marzol- kl. IIIA, Jakub Potrzebski - kl. IID) świetnie poradzili sobie podczas zmagań konkursowych i zajęli II miejsce. Gratulacje!

Konkurs z Języka Angielskiego FOX

Jak od kilku już lat w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,FOX" organizowany pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie przy współpracy z CDN w Koninie. 28 lutego  do konkursu przystąpiło  czternaścioro uczniów klas I - III naszego gimnazjum. Rozwiązywali  oni test  testu złożony z zadań wielokrotnego wyboru, sprawdzający ogólne umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą.

Strony